čím je koučování jiné?
Kouč napomáhá koučovanému kvalitněji přemýšlet na místo toho, aby říkal, co mají dělat a co si mají myslet. Koučování je o tom, jak se dostat z bodu A do bodu B v co nejkratším čase. Koučování se zaměřuje na to, kde se právě nacházíte, kam se chcete dostat a co uděláte pro to, abyste se tam dostali. Koučování je o posunu vpřed nikoliv o analýze minulosti. Koučování zjišťuje "jak", nikoliv "proč". Koučování založené na mozku pomáhá lidem s odpověďmi na jejich vlastní otázky. Koučování nehledá příčinu problému. Koučování hledá nejlepší možné řešení.

Koučování je právě přesně o prostoru a příležitosti. Sezení probíhají právě tak, aby klienta nic nerušilo, a to ani fyzicky, tak ani psychicky, protože to je právě stav, kdy má mozek prostor tvořit. A doba mezi jednotlivými sezeními je zase prostor pro samostatnou tvůrčí práci, ale ne „až někdy bude čas“, ale právě teď, protože další sezení se již blíží…

Kromě prostoru je koučování také oáza klidu a bezpečí. Mozek potřebuje kromě kapacit, také jistotu že ho nic neohrožuje, že právě on je ten, co rozhoduje a také to, co ho právě čeká. Vedle toho koučování je vždy dostatečně náročné a to proto, že ve stavu mírného pozitivního stresu se mu nejlépe pracuje. Kouč místo toho, aby radil pouze podporuje a udržuje bezpečnou strukturu sezení a také celé koučovací série.

Diskuze

Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Jméno E-mail Váš komentář odeslat komentář