Váš mozek vás potřebuje


Běžný pracovní den začíná lavinou emailů, kdy každý z nich vyžaduje myšlenku na jiný projekt, nebo úkol. První hodiny jsou také ve znamení mnoha telefonátů, které velice nutně potřebují vyřešit. A k tomu je samozřejmě potřeba zodpovědět dotazy nejbližších kolegů mimo jiné i na to, jaký byl víkend, nebo co nového každý z nich zažil. Ale jak v se v těchto chvílích cítí Váš mozek? Mozek, který je v tu chvíli odpočatý a v plné síle začít tvořit velké věci, mozek, který pracuje nejefektivněji když má jen jedno zadání, mozek, který budete potřebovat ještě celý den.

Máte jen dvě možnosti, nechat si tímto způsobem spotřebovat většinu energie tím, že se budete snažit všechny tyto podněty vstřebávat. Ale v půlce pracovního dne se budete nejspíše cítit, jako byste již pracovali přesčas. Nebo to můžete zkusit tak, že místo vašeho okolí budete poslouchat to, co právě potřebuje váš mozek. Pochopení a respektování toho, jak mozek funguje vám totiž umožní nejen zvýšit vaši pracovní výkonnost, ale také pomůže šetřit energii.

Je třeba věnovat pozornost myšlenkovým procesům. Aby mozek mohl fungovat co nejefektivněji, potřebuje péči, stejně jako vaše auto, nebo počítač. Je třeba stát se tak trochu výživovým poradcem a trenérem vašeho mozku zároveň.

Můžete to zkusit sami, něco si nastudovat a postupně zkoušet metodou pokus omyl. Nebo k tomu můžete využít parťáka, který vás povede a který bude využívat osvědčených nástrojů a metod pro vás, tak abyste nepřepálili začátek a tento každodenní maraton nejen nějak doběhli, ale naučili se, jak doběhnout s úsměvem a plni energie. Po práci přece ještě nechcete jít spát, po práci začíná váš život plný výzev, sportu, přátel a vašich blízkých, kterým chcete dát také maximum, nebo ne? Vezměte Váš mozek do fitka.

Diskuze

Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Jméno E-mail Váš komentář odeslat komentář