Manažer, co to zkusil jinak


Co by měl manažer svůj tým naučit? 

Nejjednodušší cesta jak nastavit a nebo změnit kulturu v týmu je tímto způsobem sám žít. Náš mozek je nastaven tak, že své chování přizpůsobujeme pěti lidem, kteří jsou nám nejblíže, říká se, že se stáváme jejich průměrem. V případě zrcadlení chování našeho šéfa to platí dvojnásob. Pokud chcete ve svém týmu cokoliv změnit nebo zavést, prostě s tím začněte sami, ostatní se přidají.

Na co dalšího by měl manažer myslet? 

Správný šéf, a možná celé vedení společnosti by měli věnovat pozornost ergonomii pracovního prostředí. V moderních firmách všichni řeší, abychom seděli správných židlích, abychom dodržovali zásady bezpečnosti, ale na jeden orgán se bohužel myslí jen málo, a to zrovna na ten nejdůležitější, náš mozek. Pokud chceme zdravé a spokojené a hlavně efektivně pracující zaměstnance, kteří mají být kreativní, měli bychom v první řadě zabezpečit, to že správě pracují se svým mozkem. 

Jak se stavět ke kuchyňkovým sešlostem během pracovní doby?

Určitě bychom je měli podporovat podporovat a to opět pro vytváření prostředí spolupráce a navazování kontaktů. S kým je jednodušší spolupracovat s cizím člověkem, nebo s někým koho dobře znáte? Komu je jednodušší odmítnout pomoc? Koho oslovíme dříve? A mozek to vidí stejně, neznámý člověk je pro něho hrozbou až do té doby, než se stane známým. 

Jak mi s těmito a dalšími tématy může pomoci koučování? 

Během série sezení si každý koučovaný sám zažije, jak na jeho mysl působí jednotlivé koučovací přístupy. Koučovaný tyto situace nejen zažije, ale také si je osvojí a to nejen pro vlastní potřebu, ale hlavně proto, aby stejným způsobem mohl přistupovat k lidem v jeho týmu. Výsledkem tedy bude, že i oni se postupně naučí, jak být efektivnější a jak docházet k lepším výsledkům.

Diskuze

Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Jméno E-mail Váš komentář odeslat komentář